English عربي
 
 
Kurumsal
 
     
 
AYAN Hakkında

AYAN; Osmanlı Devleti'nde XVIII. yüzyıl'dan itibaren güç kazanmaya başlayan yerel egemenlerin yarı resmi adıdır. Dirlik sisteminin bozulmasından sonra devletin, asker ve vergi toplama işlerini üstlenen bu kişiler zamanla güç kazandılar. Kazanılan bu güç, bir süre sonra ailelere ve soylara da yansımaya başladı. Padişah II. Mahmut (1808 - 1839) zamanında, 1808 yılında devlet ayanların varlığını imzalanan sened-i ittifak ile onayladı.

AYAN Serbest Muhasebe Mali Müşavirlik Limited Şirketi, 1972 yılından beri Mali Müşavirlik mesleki faaliyetini devam ettiren Mehmet Ayan’ın girişimleri ile kurumsallaşma ihtiyacının giderilmesi amacıyla 1999 yılında kurulmuştur.

Şirketimizin Müşteri Odaklı Hizmet Standartları; Meslek ilkelerine bağlılık, Güvenirlilik ve Dürüstlüktür.

İşletmelerde faaliyetlerin ve işlemlerin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde işleyişini sağlamak, faaliyet sonuçlarını ilgili mevzuat çerçevesinde denetlemeye, değerlendirmeye tabi tutarak gerçek durumu ilgililerin ve resmi mercilerin istifadesine tarafsız bir şekilde sunmak ve yüksek mesleki standartları gerçekleştirmek üzere deneyimli ve eğitimli personelleri ile faaliyet göstermektedir.

Şirketimizin Üretim, Ticari ve Hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ işletmelere hizmet vermektedir. Şirketimiz deneyimli personeli ile Serbest Bölgelerde faaliyet gösteren KOBİ işletmelere de başta Dış Ticaret faaliyetlerinde hizmet vermektedir.

Şirketimiz ÇORLU SMMM Odasının 205 Nolu sicil numarası ile kayıtlıdır.

Şirketimizin Marka ve Patent Enstitüsü'nden alınmış Marka Tescili bulunmaktadır.

İş ortaklarımız ve Partnerlerimiz;
Öncü YMM AŞ.
4M Danışmanlık Ltd. Şti.
AYAN Bilgi Hizmetleri ve Danışmanlık Ltd. Şti.
ABD ADA Bağımsız Denetim AŞ.

 
     
 
   
 
© AYAN Serbest Muhasebe Mali Müşavirlik Ltd. Şti.